+380-50-950-4582
·
office@fpartners.com.ua
Понеділок - Пʼятниця 09:00-17:00
·
Постійні клієнти
12 країн
Успішність
480+ проєктів
Довіра
350+ клієнтів

“Українська кримінальна юстиція у пост/воєнній парадигмі” – Х (ХХІІ) Львівський форум кримінальної юстиції

Якою повинна бути кримінальна юстиція України у воєнний та повоєнний період? – це питання було зазначене як головне у діяльності Х (ХХІІІ) Львівського форуму з кримінальної юстиції який під егідою ОБСЄ відбувся у Львові з 19 по 20 вересня 2024 року.

Члени Робочої групи з розвитку кримінального права, експерти ОБСЄ, експерти Ради Європи, судді, адвокати, слідчі, представники академічної спільноти зібралися разом для з’ясування найбільш актуальніших питань сьогодення, які стоять перед кримінальною юстицією України.

У заході взяла участь партнерка АО «Філіппов та партнери» Вероніка Сергіївна Сметюх.

Порядок денний сформувало обговорення Проєкту нового Кримінального кодексу України, проблеми міжнародного гуманітарного права, доктринальні розвідки та практичні напрацювання у галузі кримінального права в процесі євроінтеграції, монографічні дослідження у цій сфері, аналіз підстав кримінальної відповідальності.

Одна з панелей була присвячена гендерним аспектам кримінальної юстиції, під час якої продемонстровано фільм Слідство.Інфо «Він Теж» про сексуальне насильство щодо українських чоловіків, вчинене російськими військовими.

Модераторами також проведено опитування серед експертного середовища під час показу.

Примітно, що понад 23% респондентів до цього жодного разу не чули про існування такої проблеми. Важливість подібних заходів допомагає не тільки окреслити проблематику, але й адвокатувати інтереси людей, що зазнали наслідків злочинного впливу.

Насправді , під час збройних конфліктів гендерно зумовлене насильство (ГЗН) використовується як частина військової тактики для приниження, домінування та вселення страху.

Значною перешкодою для протидії ГЗН є латентність – прихованість багатьох випадків ГЗН.

Серед основних причин латентності:

  • Стигматизація жертви
  • Соціальний тиск, страх помсти
  • Недовіра до правоохоронних органів, сумніви щодо ефективності звернення
  • «Не на часі» у зв’язку з воєнним станом
  • Стрімке зростання кіберзлочинів, що є гендерно зумовленими
  • Приватне обвинувачення у гендерно зумовлених злочинах

Для того, щоб люди не боялись звертатися за допомогою, державна політика із протидії ГЗН має бути комплексною, всебічною та орієнтованою на запобігання гендерній дискримінації.

Саме такий підхід відповідає реалізації принципу верховенства права та побудові збалансованої кримінальної політики у державі.

Форум закінчився, проте його ідеї та пропозиції, дискусії в кулуарах та в процесі обміну думками зі спікерами є гідною підставою подальшого розвитку кримінально-правової науки України.

Related Posts

Останні дописи

Обшук: стратегія захисту
03.04.2025
«Назви своє ім’я» або як змінити ПІБ в Україні?
31.03.2025
Спільна сумісна власність подружжя: порядок поділу та судові перспективи
14.03.2025
Написати у Telegram