+380-50-950-4582
·
office@fpartners.com.ua
Понеділок - Пʼятниця 09:00-17:00
·
Постійні клієнти
12 країн
Успішність
480+ проєктів
Довіра
350+ клієнтів

V Всеукраїнський форум юристок ЮрФем “Правозахисниці під час війни: виклики та досягнення”

Понад 150 юристок/ів з усієї країни зібрались 21 червня у Львові, аби поговорити про виклики, з якими зіштовхуються правники в різних сферах діяльності, вплив юриспруденції на дотримання прав жінок в України в часи війни, впровадження нових підходів у роботі з постраждалими від війни.  

В роботі Форуму взяла участь адвокат Вероніка Сметюх, яка представниця Комітету конституційного правосуддя та захисту прав людини Ради адвокатів Одеської області

Цьогорічний форум став особливим, адже він був присвячений 140-річчю українського жіночого руху, саме тому захід розпочинався  з гендерного дослідження альманаху “Перший вінок”:

У Львові в 1887 році вийшов перший випуск альманаху “Перший вінок”, який дав жінкам можливість мати власне імʼя. Усі авторки отримали можливість не лише опублікувати власні твори, але й назвати їх своїм іменем, не придумуючи “чоловічі” псевдоніми, не відмовлятись від власної ідентичності. 

Після екскурсу в історію розпочались панельні дискусії: 

  • про адвокацію прав жінок на національному та міжнародному рівнях. Адвокація прав жінок створювалась для того, щоб бути голосами тих українок, які не можуть говорити. Жінки мають бути видимими;
  • про деякі законодавчі кроки в напрямку забезпечення прав жінок, про те, що відбувається в гендерному контексті правосуддя. Останні конкурси показують, що жінок 33% в судовій сфері, отже потрібно заохочувати жінок подаватися на конкурси з розвитку. За статистикою жінка, яка підходить під всі вимоги, засумнівається в собі, а якщо чоловік підійде бодай за 1 критерієм, він подасться на конкурс;
  • про роль правозахисниць у захисті та підтримці жінок, що служать у секторі безпеки та оборони;
  • про досвід роботи у справах українських військовослужбовиць, які постраждали від гендерної дискримінації та/або сексуального насильства в лавах Збройних сил, і виклики, з якими вона стикається. Адже, армія — дуже закритий конструкт і мала кількість спеціалістів в ній готова йти на діалог. В армії не вистачає просвітництва, інформаційної кампанії, а отже ці процеси точно потрібно запускати.

Необхідно зазаначити, що Форум відбувся завдяки українським правозахисницям та військовослужбов(и)цям, а також – міжнародним партнерам — CARE та Програмі підтримки ОБСЄ для України.

Related Posts

Останні дописи

Обшук: стратегія захисту
03.04.2025
«Назви своє ім’я» або як змінити ПІБ в Україні?
31.03.2025
Спільна сумісна власність подружжя: порядок поділу та судові перспективи
14.03.2025
Написати у Telegram